A tanfolyam ismeretanyaga a legfontosabb elektrotechnikai, méréstechnológiai alapismeretek mellett, a járművek idegrendszerének alapelemeit, az érzékelő elemeket és ezek méréstechnikáját is bemutatja.
Az elméleti ismeretekre építve, méréstechnikai gyakorlatokkal lehetővé teszi a különböző elektrotechnikai - elektronikai alkatrészek és az érzékelő elemek jelalak vizsgálatát, valamint a jelfeldolgozás mérésekkel illusztrált folyamatát.
Bemutatásra kerülnek a speciális ellenállás típusok (PTC, NTC, fényérzékeny stb.) és érzékelő elemek (pl. Hall).
A tananyag tartalmazza az előbb bemutatott érzékelő elemek gyakorlatban történő konkrét felhasználásait is. Többek között bemutatásra kerülnek a hőmérséklet-, fordulatszám-, helyzet-, gyorsulás-, légtömeg-, szint- és nyomás érzékelők.
Az EDC, Common rail és GDI rendszereken belül megismerkedhet a résztvevő a jellemzőkkel, üzemállapotokkal, üzemmódokkal, levegőellátással, befecskendező szerkezetekkel.
Külön részletezésre kerülnek a különféle üzemállapotok, úgymint, a homogén-, homogén kopogásmentes-, réteges-, katalizátorfűtő égések és azok jellemzői.
Tartalmazza továbbá az ezen rendszereket működtető motormenedzsment rendszereket. Az általuk végtett jelfeldolgozási és beavatkozó vezérlési folyamatokat animált rendszer-felépítések segítségével bemutatja.
A digitális tananyag az OBD diagnosztikai eszközzel történő soros diagnosztizálás módszereit és funkcióit is lépésről-lépésre megismerheti a résztvevő.
A résztvevők ezáltal a tananyagban olyan ismeretekkel gazdagodhatnak, amivel a modern személygépjárművekben található érzékelők és közvetlen dízel- és benzin befecskendező rendszerek diagnosztizálását magabiztosan végezhetik el a gyakorlatban.
Az online tananyagban a szemléltető ábrák nagyon hasznosak, könnyű így elsajátítani a tananyagot. Nagyon elégedett vagyok az anyag felépítésével. Mindenkinek ajánlom,és várom a gyakorlati oktatásokat. Köszönöm.