A képzés célja, hogy a Jármű-, Mechatronikai mérnöki és más gépészeti BSc képzésben résztvevő hallgatók még a szakmai tárgyak előtt megismerkedhessenek a járművekkel kapcsolatos gyakorlati ismeretekkel egy digitális tananyagon keresztül. Az itt megszerzett ismeretek kiváló alapot biztosítanak a további elméleti képzésnek.
A képzés kreditpontos rendszerben végezhető el az adott felsőoktatási intézményen belül.
A képzés célja, hogy a résztvevők olyan ismereteket szerezzenek az elektrotechnika és a méréstechnika területén, amelyek lehetővé teszik az elsajátított ismeretek diagnosztikai gyakorlatban történő alkalmazását. A tananyag tartalma lehetővé teszi a meglévő ismeretek rendszerezését az elektrotechnika alapjelenségeivel, alaptörvényeivel és új méréstechnikai ismeretekkel is gazdagodhatnak. Számos jelfeldolgozási (hullámjel, AM, FM, PWM stb.) és méréstechnikai szimulációs feladat (multiméter, lakatforgó, oszcilloszkóp) áll a résztvevők rendelkezésére, hogy a hatékony járműdiagnosztizálást megalapozza.
Olyan képességeket szerezhetnek, amelyek alkalmasak egyszerű áramkörök létrehozására, ezek jellemzőinek mérésére, paraméterek kiszámítására, mérőeszközök biztonságos és szakszerű kezelésére, járműtechnikai alkalmazások esetében is.
Az elektromosság alapjai
Elektromos alkatrészek
Méréstechnika
Érzékelő elemek, jel átalakítás, jelfeldolgozás