A képzés célja, hogy a Jármű-, Mechatronikai mérnöki és más gépészeti BSc képzésben résztvevő hallgatók még a szakmai tárgyak előtt megismerkedhessenek a járművekkel kapcsolatos gyakorlati ismeretekkel egy digitális tananyagon keresztül. Az itt megszerzett ismeretek kiváló alapot biztosítanak a további elméleti képzésnek.
A képzés kreditpontos rendszerben végezhető el az adott felsőoktatási intézményen belül.
A képzés célja, hogy a résztvevők ismereteket szerezzenek a gépjárművekben alkalmazott modern tüzelőanyag-befecskendező rendszerekkel kapcsolatban. A digitális tananyag felöleli a korszerű dízel (EDC, Common rail) és benzin (GDI) közvetlen tüzelőanyag-befecskendező rendszerek részeit, üzemállapotait és működését.
Az EDC, Common rail és GDI rendszereken belül megismerkedhet a résztvevő a jellemzőkkel, üzemállapotokkal, üzemmódokkal, levegőellátással, befecskendező szerkezetekkel.
Külön részletezésre kerülnek a különféle üzemállapotok, úgymint, a homogén-, homogén kopogásmentes-, réteges-, katalizátorfűtő égések és azok jellemzői.
Tartalmazza továbbá az ezen rendszereket működtető motormenedzsment rendszereket. Az általuk végtett jelfeldolgozási és beavatkozó vezérlési folyamatokat animált rendszer-felépítések segítségével bemutatja.
A résztvevők ezáltal a tananyagban olyan ismeretekkel gazdagodhatnak, amivel a modern személygépjárművekben található közvetlen dízel- és benzin befecskendező rendszerek diagnosztizálását magabiztosan végezhetik el a gyakorlatban.