A képzés célja, hogy a Jármű-, Mechatronikai mérnöki és más gépészeti BSc képzésben résztvevő hallgatók még a szakmai tárgyak előtt megismerkedhessenek a járművekkel kapcsolatos gyakorlati ismeretekkel egy digitális tananyagon keresztül. Az itt megszerzett ismeretek kiváló alapot biztosítanak a további elméleti képzésnek.
A képzés kreditpontos rendszerben végezhető el az adott felsőoktatási intézményen belül.
A digitális tananyagban bemutatásra kerülnek a speciális ellenállás típusok (PTC, NTC, fényérzékeny stb.) és érzékelő elemek (pl. Hall).
A tananyag tartalmazza az előbb bemutatott érzékelő elemek gyakorlatban történő konkrét felhasználásait is. Többek között bemutatásra kerülnek a hőmérséklet-, fordulatszám-, helyzet-, gyorsulás-, légtömeg-, szint- és nyomás érzékelők.
A digitális tananyag az OBD diagnosztikai eszközzel történő soros diagnosztizálás módszereit és funkcióit is lépésről-lépésre megismerheti a résztvevő.
Összességében a résztvevők a tananyagban olyan ismeretekkel gazdagodhatnak, amivel a modern személygépjárművekben található érzékelők és az általuk mért jelek vizsgálatát soros vagy párhuzamos diagnosztika segítségével a gyakorlatban magabiztosan végezhetik el.
Hőmérséklet-érzékelőkFordulatszám- és sebességérzékelőkHelyzet- és elmozdulás-érzékelőkNyomásérzékelőkSzintérzékelőkTömegáram-érzékelőkGyorsulás és szeizmikus-érzékelőkÖsszetétel- és minőség érzékelők
Jelfeldolgozás és soros diagnosztika